Sosyal Ağlarda Biz :

Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı Okuma Teknikleri

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ

Hızlı okuma ve anlama teknikleri, dünyada son derece yaygın ve bilinen bir eğitim metodudur. Ülkemizde ise yaklaşık 40 yıldan bu yana kişisel gelişim merkezlerinde, bireysel kurslar aracılığıyla verilmektedir. 

Hızlı okuma, temel olarak bir alışkanlık değişimidir. Alışılagelmiş olan okuma stilini değiştirmek için hızlı okuma teknikleri kullanmak şarttır. 

Hızlı okuma teknikleri, ilk olarak göz kaslarını geliştirmekle başlar. İnsan bedenindeki kas yapılarının tamamı gelişmeye müsait yapılardır. Bir sporcunun günlük idman yapması gibi, hızlı okuma için de göz kaslarını geliştirmek gerekir. Bunun için online platformumuzda her gün göz kaslarını geliştirme egzersizleri sunulmaktadır.

En önemli egzersizler arasında görme alanını genişletme uygulamaları vardır. Sağlıklı bir insan gözü, bilinenin aksine, tek seferde çok daha geniş bir alanı görebilmektedir. Online platform içerisinde 4 ayrı egzersiz ile görme alanını genişletme uygulamaları bulunmaktadır.

Hızlı okumanın temelini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturur. Bu yöntem, gözün metin üzerinde bekleme süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Online platformda, yine günlük olarak, birçok hızlı görme ve göz çevikliğini artırma uygulaması yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görme alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma egzersizleri yapmak gerekmektedir. Bu yöntem online platformumuz üzerinde, 4 ayrı teknikle verilmektedir. 

Bu egzersizlerin yanı sıra, beyin egzersizleriyle, okuma sırasında dikkati ve odaklanmayı artırma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde "Beyin Egzersizleri" bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları da yer almaktadır.

Yukarıda anlatılan yöntemler kullanıldığı takdirde, hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hâl almaktadır. Sizin de yapmanız gereken tek şey online platformumuza üye olmak ve 1 aylık eğitimden sonra hızlı okumaya başlamak.

Siz de bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını inceleyerek kendinize uygun eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.
Hemen Eğitime Başlayın