Sosyal Ağlarda Biz :

Anlayarak Hızlı Okuma Nedir?

Anlayarak Hızlı Okuma Nedir?

ANLAYARAK HIZLI OKUMA

Kitap okumanın gereğini bilen bir insan için, hızlı okumanın da neden gerekli olduğu bellidir, çünkü kitap okuyan bir insan, sürekli bir şeyler öğrenmenin ve kendini geliştirmenin peşindedir. O, sürekli ve hızlı bir şekilde gerekli bilgilere ulaşmak ve kendini geliştirmek ister. Günümüz dünyasında bilim ve tekniğin hızla gelişmesi, insanların işlerini kolaylaştırıyor gibi görünse de çağımızın değişen şartları insanın üzerindeki yükü, yükün niteliğini değiştirerek artırmaktadır. Bundan dolayı da insan, az zamanda çok iş başarmak zorunda kalmaktadır. Okunması gereken yazıların çokluğu ve zamanın azlığı, insanları, daha hızlı okuyabilmek için bilimsel araştırmalar yapmaya itmiştir. Okuma hızı, bilimsel yöntemlerle artırılabilir, çünkü okuma hızı, üzerinde çalışma yapılarak elde edilecek bir beceridir. Hızlı okuma, sonradan kazanılan davranışlar arasında yer alır. Hızlı okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve öğrenme yeteneklerini geliştirerek, daha önceki okuma süresine kıyasla, bir dakikada okudukları kelime sayısını ve anlama düzeylerini artırmalarını sağlar.

Temel anlamda hızlı okuma sonradan edinilebilen bir beceri olduğundan dolayı, aslında bir alışkanlık değişimidir. Her alışkanlığın değişebilmesi için belli bir süre gerekmektedir. Hızlı okumada bu süre maksimum bir aydır. Doğru, sıralı ve koordineli yapılan göz egzersizleri ile 30 günde rahatlıkla hızlı okumaya geçilebilir. Online Hızlı Okuma olarak sizler için hazırladığımız 30 kurdan oluşan eğitimimizde kullandığımız teknikler, bireyin yaşına ve grubuna göre özel olarak hazırlanmış ders kurları, farklı seviyeler ve metinler ile hızlı okuma artık çok kolay bir hâl almıştır. 

Günümüzde, hızlı okuma eğitimi için birçok farklı materyal ve kitap bulunmaktadır. Online Hızlı Okuma, geliştirdiği özel uygulamalar ile sizlere koordineli bir eğitim sunar. Her eğitim grubunun seviyesi, hızı, metinlerin ve kelimelerin seviyeleri sizlere özel hazırlanmıştır. Web üzerinden yaptığınız her alıştırma sistem tarafından kaydedilir ve gelişiminiz sizler için raporlanır. Eğitimin sonunda takistoskop gelişiminizi, okuma hızı gelişiminizi ve anlama oranın gelişiminizi bu rapor üzerinden gözlemleyebilirsiniz.

Siz de bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını inceleyerek kendinize uygun eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.

Hemen Eğitime Başlayın